Bilgi bankası
Port yönlendirme
Gönderen Açık 27 May 2013 04:29 PM

Cyberoam ile dışarıdan içeriye port yönlendirmesi hakkında detaylı bilgi için ekli dokümanı kullanabilirsiniz.Hızlı ayarlama adımları aşağıda anlatılmıştır.

 Firewall -> Virtual Host sekmesinde Ekle / Add butonuna basın

Oluşturacağımız port yönlendirmesi için bir isim verip External IP kısmında dışarıdan sizin hangi gerçek (internet) IPnize istek geldiğin yönlendirme yapılacağını seçin. Bu yönlendirmenin içeride hangi makineye yapılacağını Mapped IP kısmından seçebilirisiniz. Eğer içeride yönlendireceğiniz makine IPsi tanımlı değilse add ip address seçeneği ile bu tanımı aynı ekranda yapabilirsiniz. 

Physical Zone kısmında yönlendirmeyi yapacağınız makine içeride hangi zone'da duruyorsa burda bunu seçin. Resimdeki örnekte DMZ olarak verilmiştir ancak bu sizde LAN olabilir.

Enable port forwarding işaretleyerek hangi portu hangi porta yönlendirmel istediğinizi belirtin. Eğer portu aynı port üzerinden yönlendirecekseniz her iki kısmada aynı portu yazabilirsiniz örnekteki gibi.

Bu yönlendirmenin çalışması için mutlaka bir firewall kuralının olması gerekir ancak siz OK tuşuna bastığınızda cyberoam aşağıdaki şekilde bu kuralın otomatik oluşturulmasını sağlayabilir. 

Bu işlemler port yönlendirmenizin çalışması için yeterlidir. Detaylı bilgi için ekli dokümanı inceleyebilirsiniz.Eklentiler 
 
 virtual host.pdf (1.10 MB)
(7 oy(lar))
Bu makale yararlı oldu.
Bu makale yararlı olmadı

ERROR: This domain name (destek.lidyum.com.tr), does not match the domain name in the license key file destek.komtera.com.

For assistance with your license, please contact the Kayako support team: https://support.kayako.com